„HERBATKA U KUBUSIA PUCHATKA, CZYLI URODZINY PLUSZOWEGO MISIA" - 19.11.2013 r.

Zajęcia biblioteczne – spotkanie II (Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie, ul. Podchorążych 1)

Od ponad stu lat Pluszowy Miś cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród najmłodszych, nie tylko jako zabawka i przytulanka. Miś jest również bohaterem niezliczonej ilości bajek, opowiadań, wierszy i piosenek dla dzieci. Miś, to także powiernik dziecięcych sekretów, radości i smutków, towarzysz beztroskich zabaw i najwspanialszy, najwierniejszy przyjaciel. Nic więc dziwnego, że doczekał się swojego święta, które na stałe zagościło w kalendarzu i z roku na rok jest coraz huczniej obchodzone.

Urodziny Pluszowego Misia, wypadają 25 listopada, ale nasze przedszkolaki z gr. V wraz ze swoimi paniami i... pluszowymi misiami obchodziły to święto kilka dni wcześniej. 19 listopada, podczas zajęć w bibliotece dowiedziały się o historii „misiowego” święta i odgadywały „miodowe” zagadki. Z łatwością rozwiązywały quizy dotyczące bajkowych misiów znanych im z książeczek, a także bezbłędnie potrafiły wskazać ilustracje pluszowych bohaterów święta.

Wielką atrakcją, na którą czekały wszystkie przedszkolaki i ich misie było wspólne, głośne odśpiewanie „Sto lat” dla wszystkich miśków, misiów i misiaczków obecnych w naszej bibliotece oraz poczęstunek „misiowym” tortem. Po tak krzepiącym posiłku dzieci odtańczyły dla swoich przytulanek radosny taniec, a na koniec zajęć pięknie pokolorowały urodzinowe portrety misiów.