PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 25-26.09.2013r.

"Kto czyta, żyje wielokrotnie..."

W dniach 25 i 26 września odbyły się uroczystości pasowania na czytelnika w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 13.

Dzieci z grupy V i IV („Dinozaury” i „Tygryski”) wraz ze swoimi wychowawczyniami przyjęły zaproszenie od p. bibliotekarki – Jadwigi Fuglewicz.

Na początku przedszkolaki obejrzały inscenizację pt.: „BOHATEROWIE ULUBIONYCH BAJEK” w wykonaniu uczniów szkoły. Następnie dzieci odgadywały zagadki o bajkowych postaciach, poznały krótką  historię powstawania książek, zalety czytania oraz zasady postępowania z książkami.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania, a na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplomy i kolorowanki. Mogły również po raz pierwszy wypożyczyć sobie książkę.

Mamy nadzieję, że to zdarzenie będzie dla naszych przedszkolaków początkiem wielkiej przygody z książką, gdyż należy pamiętać, że czytanie jest procesem ciągłego doskonalenia myślowego i ciągłego rozwoju. Kontakt z książką wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę człowieka o świecie, dostarcza bogactwa przeżyć wewnętrznych i refleksji kształtujących nie tylko umysły czytelników, ale również ich charaktery.

Więcej zdjęć w Galerii...