SPOTKANIE Z POLICJANTEM - 26.09.2013 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: "POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY"

W dniu 26 września mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu przedstawicieli policji, w osobie starszej aspirant Anny Szpond-Sitek z KMP w Rzeszowie oraz służby granicznej, którą reprezentował sierżant Paweł Wałek z placówki Straży Granicznej w Rzeszowie.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się już od kilku dni, poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu, w ogrodzie przedszkolnym, a także w ruchu drogowym.

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji zagrożeń, np. kiedy zauważy się pożar itp. Pani starszy aspirant, ostrzegała też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Miłym zaskoczeniem dla naszych wychowanków było także spotkanie ze specjalnie wyszkolonym na potrzeby Straży Granicznej psem, którego przyprowadził p. Paweł. Przy okazji spotkania dzieci  utrwaliły sobie postawy obronne podczas ataku psa.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.