SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM - 10.10.2013 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: "POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY".

W czwartek, 10 października strażacy z Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Rzeszowie odwiedzili nasze przedszkole.

W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru. Poznały numer, pod jaki mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy straży pożarnej.

Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach wóz strażacki oraz akcesoria, które prezentowali strażacy. Niektóre elementy wozu, takie jak: wąż, nożyce, gaśnica, hełm - dzieci miały w swoich dłoniach. Szczególnie spodobała im się prezentacja węża strażackiego, który używany jest w akcjach pożarowych. Każdy chętny przedszkolak mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki. Ponadto dzieci miały okazję wejść do wozu strażackiego, zobaczyć jak wygląda on w środku oraz usiąść na siedzeniu kierowcy. Wysuwanie dużej lampy strażackiej używanej w akcjach nocnych wzbudziło duże zainteresowanie. Strażacy zaprezentowali również dzieciom sygnał strażacki oraz przypomnieli numer telefonu, na który należy dzwonić w razie potrzeby. Była to też okazja zobaczenia jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy oraz strój strażaka do codziennej pracy. Odbył się również pokaz obsługi węża strażackiego podczas pożaru.

Więcej zdjęć w Galerii...