SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM - 28.11.2013 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: „POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY".

28 listopada nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość. Żołnierz, mąż zaufania korpusu oficerskiego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich,  a także członek Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa, tzw. ISAF i uczestnik misji w Afganistanie – kapitan Jan Jastrzębski.

Gość opowiedział dzieciom o odpowiedzialnej służbie żołnierza. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale także pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami Polski. Dzieci poznały rodzaje umundurowania: mundur polowy, galowy i wyjściowy, nakrycia głowy tj. beret, rogatywka, hełm oraz wyposażenie żołnierza: menażka, maska przeciwgazowa, pas, mapnik, plecak, a także emblematy i symbole narodowe.

Chłopcy z podziwem oglądali medale, ordery i odznaczenia wojskowe, a mundury i czapki przymierzali zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Miłym akcentem był także recital pieśni żołnierskich w wykonaniu p. Agnieszki Podubny, instruktorki kulturalno-oświatowej 21 Brygady.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej: „My, pierwsza brygada”.

Więcej zdjęć w Galerii...