WIGILIA PRZEDSZKOLNA - 20.12.2013 r.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...

W piątek 20 grudnia, odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci.

Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją szopki, którą przedstawili artyści z gr. V.  Potem nastąpił wspaniały moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Następnie wszystkie dzieci zasiadły do odświętnie przystrojonych stołów na wspólny posiłek, który tradycyjnie składał się z białego barszczu z grzybami oraz pierogów. Po posiłku śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze - wzmacniają bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie.