WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK CHOINKOWYCH - 13.12.2013 r.

„Na choince, na zielonej wiszą bombki kolorowe..."

W piątek 13 grudnia, dzieci z grupy IV i V udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek Choinkowych „ROMEX” w Rzeszowie.

Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają te delikatne cudeńka od samego początku.

W pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, iż robi się je ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów zdobienia. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie bombki malowane są ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i artyzmu. Po wyjściu z dekoratorni czekała je wizyta we wzorcowni i sklepie, gdzie obejrzały wzory bombek, które są produkowane w fabryce. Od ich barw i pięknych wzorów aż mieniło się w oczach. A na pamiątkę pobytu w tym zaczarowanym miejscu, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem.

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wspaniałych wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna kolorowa bombka.

To była naprawdę udana wycieczka!!!