DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW w gr. IV - realizacja projektu KIK-34 - 25.09.2013 r.

„Kto chce być duży i zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa”

To był „pyszniutki” dzień pełen zdrowej energii!

Tygryski z gr. IV przyniosły do przedszkola różnorodne warzywa i owoce. Każde dziecko prezentowało swoje przysmaki, a następnie dzieciaki wzięły udział w różnorodnych zabawach tematycznych. Była więc zabawa ruchowa „Sałatka warzywno-owocowa", odgadywanie zagadek, rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą smaku i dotyku, „jarzynowe kalambury”, a także teatrzyk do wiersza J. Tuwima „Warzywa”. Bawiły się również przy piosenkach tj.: „Witaminki, witaminki”, „Ogórek” i „Owocowy blues”. Dzieci wysłuchały także krótkiej pogadanki o roli witamin w życiu przedszkolaka oraz przewagi warzyw i owoców nad słodyczami! A na zakończenie odbyła się oczywiście degustacja warzyw i owoców.

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowotnych nawyków to jedno z ważniejszych zadań przedszkola. Głównym celem przeprowadzonych zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw: świeżych oraz w postaci soków. Doskonale wiemy, jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma odpowiednie odżywianie. Jednak trudno jest namówić dziecko do spożywania warzyw lub owoców. Dobrym sposobem na pokonanie niechęci dzieci jest więc promocja tych zdrowych produktów.