SPOTKANIE ZE SPORTOWCAMI - 27.02.2014 r.

Spotkanie w ramach realizowanego w gr. IV i V oraz w świetlicy szkolnej programu pt.: „POZNAJEMY ZAWODY, CZYLI ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY"

W czwartek, 27 lutego - mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach młodych sportowców ze Stali Rzeszów, uprawiających bardzo trudną dyscyplinę, jaką jest AKROBATYKA SPORTOWA. Pomimo młodego wieku odwiedzający nas gimnastycy są już bardzo utytułowani i zdobyli wiele medali.

W spotkaniu wzięli udział:

• dwójka mieszana: IGA KLESYK i JAKUB TRONINA, którzy w 2013 r. zostali: srebrnymi medalistami Pucharu Polski seniorów; brązowymi medalistami mistrzostw Polski seniorów; srebrnymi medalistami mistrzostw Polski juniorów; zajęli 8. miejsce podczas Mistrzostw Europy juniorów, a obecnie kandydują do tytułu „Najlepszy i Najpopularniejszy Sportowiec Podkarpacia Roku 2013”;
  • dwójka żeńska: MARTYNA KORBECKA i IZABELA MATIAS - srebrne medalistki Pucharu Polski seniorów, złote medalistki Mistrzostw Polski juniorów, finalistki Europejskich Igrzysk Grup Wiekowych, a obecnie kandydatki do tytułu „Talent Roku 2013”.

Akrobaci zaprezentowali przepiękny pokaz przygotowany specjalnie dla nas. Dzieci patrzyły zauroczone na przeróżne podnoszenia, salta i skomplikowane figury, które nagrodzone zostały gromkimi brawami i okrzykami zachwytu.

Sportowcom towarzyszyła trenerka, p. Kinga Tronina-Rak, która opowiedziała dzieciom, jak wygląda trening gimnastyków i ile ciężkiej pracy trzeba włożyć, aby przygotować taki kilkuminutowy występ.

Następnie chętne dzieci próbowały swoich sił w ćwiczeniach ze sportowcami oraz zadawały im różne pytania dotyczące ich kariery, codziennej pracy oraz zainteresowań.

Na zakończenie dzieci gorąco podziękowały wszystkim gościom.