Spotkanie autorskie z WOJCIECHEM ULMANEM - 12.09.2012 r.

W dniu 12 września mieliśmy zaszczyt gościć autora książek dla dzieci oraz fotografika, p. WOJCIECHA ULMANA.

Dzieci miały okazję posłuchać opowieści pisarza oraz pooglądać jego piękne fotografie, ponieważ jego drugą pasją jest fotografia. Pan Wojciech fotografuje głównie przyrodę, często są to zdjęcia makro, czyli zrobione w dużym powiększeniu. Dzieci  podziwiały m.in. jego fotografie przedstawiające motyle, kropelki rosy, czy spadające krople wody.

Pisarz zaprezentował tomiki swoich wierszy oraz przedstawił kilku bohaterów swoich książek. Jest mu bliski temat zwierząt. Dlatego też w swojej książeczce pt. „Moje zwierzaki” opisał historie związane ze zwierzątkami, które spotkał na swojej drodze.

Autor przeplatał czytanie fragmentów swoich utworów  anegdotami ze swego życia oraz ciekawymi ćwiczeniami ruchowymi, w których dzieci chętnie brały udział.

Dzieci  zadawały pytania, z zainteresowaniem słuchały jego utworów, a w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dotyczące treści czytanych utworów otrzymały jego fotografie z autografem.