WIGILIA PRZEDSZKOLNA - 21.12.2012 r.

„W ten miły dzień w blasku świec opłatkiem się podzielimy. Przy jednym stole razem dziś, kolędę zanucimy...”

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

21 grudnia dzieci wraz z całym personelem placówki, jak co roku wspólnie zorganizowali przedszkolną wigilię. W tym roku przygotowaliśmy naszą uroczystość w sali gimnastycznej. Wszyscy wspólnie pracowali, aby było pięknie. I było: białe obrusy, stroiki, świeczki, sianko no i oczywiście opłatki. Była też scena przygotowana na jasełka.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od życzeń, które do całej społeczności przedszkola skierowała p. dyr. Ewa Bartkowicz. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i życzenia, po których można było zasiąść do wspólnego posiłku – był pyszny żurek z grzybami i pierogi z serem, a na deser pierniki i kompot.

Teraz przyszedł czas na jasełka w wykonaniu dzieci z gr. IV. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Spektakl ubogacały piękne, tradycyjne kolędy w wykonaniu dzieci i wszystkich zebranych.

Cała dzisiejsza uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka.

Więcej zdjęć w Galerii...