Wycieczka do WILCZEJ WOLI - 18.10.2012 r.

„Las to takie miejsce na świecie, gdzie w ciszy przyrody wszyscy odpoczniecie. Jesiennymi barwami się nacieszycie i do domu szczęśliwi wrócicie!”

W czwartek, 18 października – korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Rezerwatu MAZIARNIA w Wilczej Woli. W podróż wyruszyły dzieci z gr. II, III i IV.

Ogromną przyjemność sprawiła nam wędrówka ścieżką ekologiczną, w czasie której przedszkolaki z ciekawością obserwowały las w jego jesiennej krasie, gromadziły różne dary lasu, aby po powrocie do przedszkola umieścić je w kąciku przyrody. Wielu udało się znaleźć nawet grzyby.

W lesie bardzo nam się podobało. Dzieci obserwowały zapracowane mrówki w mrowisku oraz słuchały śpiewu ptaków.

A po pieszej wędrówce przyszedł czas na piknik. Na ogromnej polanie pod wiatami dzieci zabrały się do pałaszowania – były kiełbaski z grilla, bułeczki, pomidorki, banany i... coś słodkiego, A do picia soki, woda i gorąca herbatka z cytryną. Dzięki leśnemu, czystemu powietrzu - apetyt wszystkim dopisywał.

Po posiłku bawiliśmy się wesoło na polanie. Pamiętaliśmy jednak, że jesteśmy w lesie, który jest domem wielu zwierząt, dlatego staraliśmy się zachowywać niezbyt głośno. Znamy dobrze zasady ochrony przyrody i zawsze ich przestrzegamy!

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale weseli i szczęśliwi. To był dzień pełen atrakcji! Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Więcej zdjęć w Galerii...