Teatrzyk: „JAŚ I MAŁGOSIA” - 10.12.2012 r.

Bajki, bajeczki...

W dniu 10 grudnia w naszym Przedszkolu już po raz gościliśmy Teatrzyk „ART-RE” z Krakowa. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzenia bajki pt.: „Jaś i Małgosia”.

Znana na całym świecie bajka została zaadaptowana scenicznie. Główni bohaterowie: Jaś i Małgosia spacerując po lesie mają okazję przekonać się, jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las. Dzięki sprytowi udaje się im umknąć złej czarownicy. Wracając do domu sprzątają razem z widzami zaśmiecony las.

Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia.

W fabułę spektaklu wplecione zostały podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci miały więc okazję utrwalić sobie istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.