Spotkanie z KRASNALEM JĘDRUSIEM - 8.01.2013 r.

Zajęcia biblioteczne gr. IV (Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie, ul. Podchorążych 1)

W dniu 8 stycznia dzieci z gr. IV po raz pierwszy wybrały się do naszej zaprzyjaźnionej biblioteki przy ul. Podchorążych.

Przedszkolaki przywitał Krasnal Jędruś, który zaprosił je do wspólnego poznania tej placówki oraz do wesołej zabawy. Radosny krasnal opowiedział przedszkolakom o zasadach korzystania z biblioteki, przeczytał prośby książek, które chcą być przez dzieci pożyczane, ale też szanowane, tak, aby służyły  czytelnikom przez wiele lat.

Dzieci z dużą uwagą wysłuchali historii znanego żółwika Franklina, jego przyjaciół i pożyczonej z biblioteki książki. Następnie dzieci ochoczo zabrały się do wyznaczonego im zadania. Na pamiątkę pierwszego pobytu w bibliotece odcisnęły swój „ślad”, odrysowując na arkuszu papieru i pięknie kolorując swoje rączki.

Na zakończenie spotkania, towarzysząca dzieciom p. Bogusia Florczak wypożyczyła dla nich kilka ciekawych książeczek, które z wielką radością wzięły ze sobą do przedszkola.