KONKURS DLA... MŁODYCH NAUKOWCÓW z przedszkola!

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021r. pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, zapraszają do udziału w konkursie w ramach tego wydarzenia. „Discover the world with Polish scientists!” to konkurs, który polega na znalezieniu nowego, praktycznego zastosowania dla polskiego wynalazku.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania nauką wśród najmłodszych dzieci i inspirowanie ich do odkryć na miarę dokonań słynnych Polaków. Mikołaj Kopernik, Ignacy Łukasiewicz i Maria Skłodowska-Curie to polscy naukowcy znani na całym świecie. Istnieje jednak wielu innych wybitnych badaczy, którzy – choć nie zyskali aż tak dużej popularności jak ich poprzednicy – związali swoje życie z nauką, a ich odkrycia zmieniły bieg historii. Kazimierz Prószyński, Józef Kosacki czy Jacek Karpiński to tylko niektórzy z panteonu rodzimych odkrywców i wynalazców, bez których współczesny świat wyglądałby zupełnie inaczej.

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie wybranie ulubionego polskiego naukowca i wymyślenie innego zastosowania odkrytego przez niego wynalazku.

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym z kraju i za granicą.

Zgłoszenia na konkurs trwają od 26.02 do 11.04.2021 r.

Więcej informacji: https://www.umcs.pl/pl/ii-konkurs-discover-the-world-with-polish-scientists,21406.htm