DZIEŃ MARCHEWKI – zajęcia otwarte w gr. II, 27.02.2015 r.

„Dziś jest dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy; pomarańczowe stroje mamy i do zabawy wspólnej ruszamy!”

W piątkowe popołudnie 27 lutego, w gr. II zrobiło się bardzo gwarno i pomarańczowo. A to dlatego, że nasze ŻABKI obchodziły „DZIEŃ MARCHEWKI” i na tę uroczystość zaprosiły swoich rodziców.

Dzięki strojom dzieci wyglądały jak całkiem apetyczne marcheweczki... Gospodynią spotkania była p. Ala Sobala, która przywitała wszystkich zebranych, a dzieci powiedziały wierszyk „Pomarańczowy taniec”. Następnie zadaniem rodziców było odnalezienie ukrytych w sali sylwet marchewek i zrobienie z nich wizytówek ze swoim imieniem. Na niektórych marchewkach znajdowały się ciekawostki o tym smacznym i zdrowym warzywie. Rodzice je odczytywali i przypinali na tablicy. Potem była zabawa przy muzyce i nauka rymowanek.

A później wszyscy podzielili się na trzy zespoły i zabrali się do pracy. Jedna grupa miała za zadanie zrobić sok marchewkowy, druga – surówkę z marchewki, a trzecia miała stworzyć portret marchewki techniką kolażu. Wszyscy z zapałem wzięli się do dzieła i już niedługo można było degustować pyszny soczek, chrupać surówkę przyprawioną miodem i podziwiać dzieło plastyków. Wszystko wyszło super!

A na zakończenie można było jeszcze wziąć udział w quzie „Wiem wszystko o marchewce – prawda czy fałsz”. Nikt nie miał problemu z udzieleniem dobrej odpowiedzi, co znaczy, że cele zajęć zostały zrealizowane w 100 %!

Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili!

A tutaj można znaleźć przepis na pyszne:

Więcej zdjęć w Galerii...